Przejdź do treści

Szkolenie na temat bezpłatnych narzędzi informatycznych dla organizacji pozarządowych

Szkolenie pod hasłem “Zorganizuj IT w NGO” z bezpłatnych narzędzi informatycznych dla organizacji pozarządowych odbyło się 21 czerwca w Izbie Regionalnej – Centrum Organizacji Pozarządowych w Niepołomicach. 

Fundacja Tech NGO ze Staniątek to najmłodsza organizacja pozarządowa w gminie. Najmłodsza, ale już posiadająca bardzo ciekawą ofertę dla innych fundacji, stowarzyszeń i klubów sportowych.  Mogliśmy się przekonać o tym podczas szkolenia prowadzonego przez prezesa fundacji, Artura Sendykę.

Jedną z bolączek organizacji jest brak sprzętu i oprogramowania. Podczas szkolenia dowiedzieliśmy się, że wiele produktów dostępnych jest za darmo. Każde stowarzyszenie czy fundacja może otrzymać 10 licencji pakietu biurowego Office 365, pełne wersje programów Canva czy Adobe Express Premium, a nawet 10 000 dolarów na reklamę w Google Ads.  Z kolei przez platformę TechSoup możemy tanio kupić komputery i smartfony.

Spotkanie miało charakter przeglądowy. W celu wdrożenia konkretnych rozwiązań informatycznych zapraszamy do Izby Regionalnej – Centrum Organizacji Pozarządowych. Doradztwo w tym zakresie dofinansowane jest przez Gminę Niepołomice.

Prezentacja ze szkolenia dostępna jest na stronie https://techngo.org/prezentacja-z-szkolenia-zorganizuj-it-w-ngo/.

Zadanie “Centrum Organizacji Pozarządowych w Niepołomicach” jest realizowane przy wsparciu finansowym Gminy Niepołomice.

Źródło: https://www.niepolomice.eu/inne/szkolenie-na-temat-bezplatnych-narzedzi-informatycznych-dla-organizacji-pozarzadowych/